Asolo blog

Nebýt toho Taliána, kdo ví, jaké boty dnes nosíme

Je to tak. Jeden osmahlý Ital dokázal změnit celý svět outdoorové obuvi. Možná se svou revolucí nedosáhl takového věhlasu, jako jeho vrstevník Steve Jobs. Ale než se v 70. letech objevil na scéně, nosily se jen klasické kožené pohory. A nějaká membrána v botech? Ale prosím vás… Až díky Asolu máte nohy v suchu.

 

V roce 1946 byla Itálie… No jak asi mohla vypadat po druhé světové válce. Každý se snažil uživit jak mohl. Třeba Ambrosiano Zanatta uměl vyrábět boty. A tak si v městečku Nervesa della Battaglia otevřel malý krámek, ve kterém zaměstnal celou rodinu.

Kdo potřeboval boty – na hory i do města, šel k Zanattovi.

A dveře se u něj netrhly. S rozvojem ekonomiky se lidem plnily peněženky, takže i rodině Zanatta se začalo dařit.

 

 

 

Přišel, ušil a způsobil revoluci

 

V 60. a 70. letech rodinný podnik převzala druhá generace rodiny Zanatta. Dál a dál rozvíjeli svůj byznys, ve kterém nikdy nezapoměli na to, co je učili jejich předkové. Na poctivé řemeslo.

Mezitím se v roce 1975 objevil jistý Giancarlo Tanzi. Člověk, který založil značku Asolo a vyrobil první trekingové boty z materiálu Cordura.

Co na tom?

Nic. Kromě toho, že tahle inovace změnila celý dosavadní způsob výroby outdoorové obuvi. Do té doby byly jen klasické kožené pohory.

Tyhle revoluční pohorky od Asola se prodávaly pod názvem Scout. Možná, že už vám začínají být povědomé.

 

A Giancarlo nebyl žádný troškař

 

Takže během krátké chvíle šokoval svět podruhé. To když v outdoorových botech poprvé použil podšívku – nebo chcete-li membránu – Gore-Tex!

Ano, od té doby vám do bot neteče.

 

 

Kam zmizel Zanatta?

 

Rozmnožil se. A v roce 1998 se rodinného byznysu chopila už třetí generace. Mladí a ambiciózní sourozenci Anna, Marco a Luca Zanatta.

Setkali se s revolucionářem Giancarlem Tanzim a podali si ruce na znamení toho, že obě firmy společně posunou na výsluní. Zanattovi koupili značku Asolo a tím vzniklo spojení tradiční kvality rodiny Zanatta s Tenziho inovacemi.

 

 

A výzkum pokračoval. Na plné obrátky.

Asolo představilo nové inovativní technologie, jako jsou Asoframe nebo Asoflex, které dodávají do každého kroku pohodlí a boty dělají ještě odolnější. Ve spolupráci s prestižní americkou organizací se pak zrodila společnost GLOBALINE, kde na základech biomechaniky vznikají technologie pro co nejpřirozenější partnerství mezi chodidlem a botami.

 

Tkaničky, co se netrhají

 

Z mnoha asoláckých inovací, které se zrodily pro rukami rodiny Zanatta, stojí za vyzdvihnutí hlavně vychytané šněrování Micro Pulley System.

O co jde?

Očka na tkaničky obsahují malé kladky. Takže tkaničky se neprošoupou, snadno se utahují a vydrží mnohem, mnohem déle, než jste zvyklí.

 

 

 

Pořád ta samá Itálie

 

Asi by to bylo levnější v Číně. Nebo někde jinde v Asii. Ale Zanattovi si na své boty rádi dohlídnou. A potažmo i na vaše pohodlí.

Takže nejvyšší modely řady Alpine a prototypy všech bot se vyvíjí a šijou pořád v tom stejném městečku, kde to na konci druhé světové války začalo.

Na severu Itálie v Nervesa della Battaglia.

 

 

Všechny další modely Asolo se vyrábějí v asolácké továrně v rumunském městečku Sibiu. Taktéž pod bedlivým dohledem sourozenců Zanatta.

A je to na nich vidět. Po celém světě, ve více než 40 zemích světa.

A po dlóóóuhé roky, co budete Asola používat.

 

 


 

Nechte nám tu email a dostávejte dobré tipy do schránky

[mc4wp_form id=“85″]